Celadrin na stawy

Poszukiwania naturalnych środków, które w skuteczny sposób leczyłyby choroby zwyrodnieniowe oraz reumatoidalne stawów, trwają nieprzerwanie od wielu lat. Mimo, iż potwierdzono niejaką skuteczność niektórych związków, prawdziwe antidotum ciągle nie zostało znalezione. Nie u wszystkich użytkowników egzamin zdają składniki chrząstki stawowej – glukozamina bądź chondroityna. Ekstrakty z roślin jak róża, imbir czy kadziadełkowiec mielony też nierzadko rozczarowują pełnych nadziei kupujących. Jednym z bardziej innowacyjnych i stosunkowo nowych pomysłów jest wykorzystanie Celadrinu. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

Celadrin to opatentowana mieszanka ośmiu stabilizowanych (w celu uodpornienia na utlenianie) estrów cetylowych kwasów tłuszczowych (m.in. kwasu mirystynowego, oleinowego i oleomirystynowego), zwany niekiedy ich naturalną matrycą. Proces estryfikacji wspomnianych kwasów odbywa się w bardzo wysokich temperaturach (powyżej 500 stopni Celsjusza). W swoim działaniu wykazuje powinowactwo do kwasów Omega 3 zawartych przeważnie w rybach morskich oraz lnie. Poza tym, że wpływają pozytywnie na układy krwionośny oraz nerwowy, jak również regulują przemiany materii czy zapobiegają uszkodzeniom płuc, to zapewniają też prawidłową pracę systemu immunologicznego, poprzez regulację poziomu cytokin, których podwyższona ilość stanowi potencjalny zalążek wielu chorób m.in. arteriosklerozie, chronicznym zapaleniom lub nowotworom.

Właśnie tę właściwość podzielają z tytułowym Celadrinem- on także jest w stanie stymulować produkcję wspomnianych białek odpowiedzialnych za wzrost i pobudzanie komórek biorących udział w odpowiedzi odpornościowej oraz komórek homeopatycznych- uczestniczących w tworzeniu elementów morfotycznych krwi. Ponadto jest w stanie likwidować nawet rozległe stany zapalne- również te o podłożu reumatoidalnym, a przy tym uśmierzać towarzyszący im ból. Jedną z jego najsilniej leczniczych cech jest hamowanie produkcji interleukiny IL-6-wielukierunkowo działającej cytokininy nasilające procesy zapalne, będącej ich mediatorem. Przeciwdziała wytwarzaniu lipooksygenazy przyśpieszającej utlenianie. Ponadto nawilża błony komórkowe całego ciała, jak również wpływa na wzmożenie szybkości zachodzących w ich obrębie reakcji. całego ciała. Wzmacnia stawy, zwiększając ich elastyczność czy mobilność oraz zapobiega procesom katabolicznym zachodzącym chrząstce stawowej, ochraniając ją przed rozpadem- z tego powodu może okazać się szczególnie efektywny w leczeniu np. osteoporozy.

Celadrin – działanie

Działanie Celadrinu stało się przedmiotem wielu badań, których wyniki opublikowały takie prestiżowe, zagraniczne magazyny jak: Journal of Rheumatology czy Journal of Strength and Conditioning Research. Przyjmowanie doustne było analizowane z zastosowaniem próby placebo. 64 uczestnikom testu podano kapsułki Celadrinu i oceniano zachodzące zmiany po upływie kolejno: kilku godzin, 30 dni oraz 68 dni. W porównaniu z grupą, która przyjęła placebo, ich stawy osiągnęły większą elastyczność, dzięki czemu byli w stanie podejmować dalece bardziej wzmożoną aktywność fizyczną. Co więcej, przestali uskarżać się na ból w okolicy stawów. Konkluzją dla analizy była więc teza, Celadrin podawany do ustnie jest w stanie wpływać pozytywnie na mobilność układu ruchu oraz eliminować wiele jego schorzeń, charakteryzując się dodatkowo działaniem przeciwbólowym. Inny metodę ustalenia faktycznego działania recenzowanej substancji podjął University of Connecticut.

Z udziałem 42 pacjentów borykających się z chorobą zwyrodnieniową kolan, sprawdzano tam wpływ kremu zawierającego Celadrin na miejsca, gdzie był aplikowany. Tym razem także wydzielono „grupę placebo”. Uczestników oceniano przed zastosowaniem kremu, po 30 minutach i ponownie po upływie okresu 30 dni leczenia, w którym środek został zastosowany dwa razy dziennie, rano oraz wieczorem. Naukowcy przeanalizowali sprawność fizyczną, postawę ciała, nasilenie bólu i zakres ruchu. Badanie obejmowało ustalenie, jaki czas zajęły pacjentowi : wstanie z krzesła czy przejście po schodach, co pozwalało uzyskać obraz wytrzymałości i mobilności jego stawu kolanowego. Grupa otrzymująca Celadrin® uzyskała doskonałe rezultaty: ograniczanie bólu oraz sztywności, poprawa równowagi, jak również wytrzymałości i mobilności problematycznego miejsca. 100% pacjentów poddanych testowi doznało znacznej poprawy w porównaniu do pacjentów z grupy placebo. Miał miejsce nawet wniosek że najbardziej spektakularne efekty osiągnięto po upływie zaledwie 30 minut. W dodatkowym badaniu, będącym uzupełnieniem poprzedniego, wykazano także oddziaływanie Celadrinu na udoskonalenie działania stawów łokciowego i nadgarstkowego oraz niwelowanie bólu. Nasuwa się pytanie: jaki rodzaj stosowania Celadrinu (doustny czy miejscowy) jest bardziej skuteczny? Przedstawione badania udowadniają, iż estryfikowanej kwasy tłuszczowe zawarte w Celadrinie wykazują się dużą biodostępnością dla organizmu niezależnie od formy, jaką przyjmują.

Co więcej, jest to środek zupełnie bezpieczny, niepowodujący żadnych efektów ubocznych. W swoim działaniu wydaje się być efektywniejszy od popularnych w tej dziedzinie glukozaminy bądź chondroityna. Istnieje jednak teoria, że warto łączyć go w kuracji z tą pierwszą. Glukozamina pomaga w odbudowie chrząstki i ogólnej struktury stawu, uczestnicząc w procesach regeneracji zmian chorobowych. Celadrin, z kolei, zapewnia odpowiedni poziom mazi stawowej oraz pozwala błonom komórkowym na odpieranie czynników zapalnych, które atakując błonę mogą powodować sztywność stawów. Połączone działanie obu substancji stanowi świetny, uzupełniający się kompleks dla kuracji chorób zwyrodnieniowych oraz o podłożu reumatoidalnym.

Celadrin – dawkowanie

Jeśli chodzi o dawkowanie, zaleca się stosowanie 1-2 kapsułek dziennie lub według wytycznych lekarza. Najpopularniejszym na polskim rynku preparatem zawierającym Celadrin jest Celadrin 525 należący do koncernu Solgar. Ma formę kapsułek- jedno opakowanie zawiera 60 kapsułek i kosztuje około 130 złotych. Cena dość wysoka, a jak z opiniami kupujących? Ci niestety nie zawsze przyznają mu równie wysokie noty. Mimo iż z wyniki amerykańskich badań przypisują substancji niesamowite działanie, nie wszyscy użytkownicy są skłonni je potwierdzić. Można co prawda natrafić na pozytywne komentarze opisujące wygraną walkę z bólem i dokuczliwymi dolegliwościami jak sztywnienie czy tzw. strzykanie.

Według niektórych, preparat radzi sobie z leczeniem stawów zapalnych oraz schorzeń reumatoidalnych. Z drugiej zaś strony, występują także zdania, iż nie przynosi żadnych zmian i zupełnie nie wywiązuje się z obietnic producenta. Bardzo wielu rozczarowanych użytkowników, zauważa brak działania przy niepodważalnie wysokiej cenie. Najczęściej opisują oni zakup Celadrinu jako stratę pieniędzy i polecają inwestować w tańsze oraz, co istotniejsze-efektywne środki. W perspektywie takich głosów, trudno już uwierzyć w 100% skuteczność, jaką wcześniej gwarantowały prestiżowe magazyny. Na niekorzyść specyfiku działa również fakt małej rozpoznawalności w Polsce, przez co informacje o nim- np. te udostępniane w Internecie są bardzo okrojone i mało konkretne. W celu wyrobienia sobie bardziej obiektywnej opinii na jego temat, warto skorzystać z zagranicznych źródeł, gdzie cieszy się większą popularnością.

Naturalne środki są alternatywą cieszącą się uznaniem wśród coraz większych grup. Wydają się być zupełnie bezpieczne, nieobciążone ryzykiem działań niepożądanych, a jednocześnie obiecują skuteczność-niekiedy nawet lepszą od swoich chemicznych odpowiedników. Najczęściej są też od nich tańsze i łatwiej dostępne, bo sprzedawane bez recepty. Czy jednak każdy tego typu środek potrafi efektywnie pomagać? Celadrin nadal jest substancją budzącą wątpliwości w tym aspekcie- mimo dostępnych wyników badań potwierdzających jego domniemaną efektywność, nie zdaje egzaminu u wszystkich użytkowników. Trudno jest w takiej sytuacji obiektywnie ocenić jego faktyczną efektywność- jedynym wyjściem jest przekonanie się na własnej skórze, choć cena do tego nie zachęca.

LEAVE A REPLY