Medycyna estetyczna oferuje szereg mało inwazyjnych zabiegów, które mają na celu poprawę kondycji skóry, jej rewitalizację oraz spowolnienie procesów starzenia. Wśród licznych procedur mezoterapia igłowa cieszy się niesłabnącą popularnością. Polega na dostarczaniu skórze dobroczynnych składników poprzez wstrzykiwanie ich bezpośrednio do głębokich warstw. Podczas mezoterapii można zastosować różnego rodzaju substancje, jednak w dzisiejszym artykule skupimy się szczególnie na dwóch – osoczu bogatopłytkowym oraz kwasie hialuronowym.
Mezoterapia igłowa – sposób na dostarczenie skórze dobroczynnych składników
Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości wybranych składników aktywnych. Zabieg, w zależności od użytych substancji, może nawilżać, rewitalizować, ujędrniać, poprawiać elastyczność skóry. Mezoterapia igłowa zawdzięcza swoją skuteczność temu, że składniki trafiają bezpośrednio w miejsca, które wymagają naprawy. Koktajle do mezoterapii igłowej mogą zawierać witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, a także kwas hialuronowy lub osocze bogatopłytkowe.
Jak działa osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe to preparat pozyskiwany z własnej krwi Pacjenta. Zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne w skórze. Pobrana od Pacjenta krew jest poddawana wirowaniu w celu oddzielenia osocza od innych składników krwi. Tak uzyskany preparat jest natychmiast wstrzykiwany w skórę. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym pobudzają produkcję kolagenu i elastyny.
Osocze bogatopłytkowe jest cenione zwłaszcza za swoją naturalność. Godna podkreślenia jest również jego wszechstronność. Osocze bogatopłytkowe można zastosować na różnych obszarach ciała w celu pobudzenia procesów naprawczych skóry i uzyskania takich efektów, jak: spłycenie zmarszczek, redukcja blizn i rozstępów, poprawa jędrności skóry. Na pełne rezultaty trzeba jednak poczekać około trzech miesięcy, ze względu na tempo trwania procesów regeneracyjnych.
Działanie kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Jest odpowiedzialny głównie za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, ponieważ ma zdolność wiązania wody. Z wiekiem jego ilość maleje, co prowadzi do zwiększonej suchości, utraty jędrności, elastyczności i pojawienia się zmarszczek.
Kwas hialuronowy, używany podczas mezoterapii igłowej, to gotowy preparat, który zawiera substancję pozyskaną w procesach biotechnologicznych. Po wstrzyknięciu w skórę natychmiast poprawia jej nawilżenie i wypełnia drobne zmarszczki. Kwas hialuronowy odmładza poprzez wiązanie wody w skórze i wypełnianie jej ubytków. Może też pobudzać procesy regeneracyjne, ale w dużo mniejszym stopniu niż osocze bogatopłytkowe. Jego efekty są widoczne niemal od razu po zabiegu.
Co wybrać – osocze bogatopłytkowe czy kwas hialuronowy?
Wybór pomiędzy osoczem bogatopłytkowym a kwasem hialuronowym zależy od indywidualnych potrzeb skóry oraz oczekiwanych rezultatów. Osocze bogatopłytkowe jest idealne dla osób, które szukają naturalnych metod odmładzania skóry poprzez stymulowanie jej procesów naprawczych. Kwas hialuronowy natomiast sprawdzi się u osób, które oczekują natychmiastowych efektów w postaci nawilżenia i wygładzenia skóry.
Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Miracki Clinic w Warszawie, Krakowie, Katowicach lub Łodzi.
Tekst promocyjny