Artresan na stawy – efekt, opinie, skład, cena, Artresan Optima

artresanTabletki Artresan to suplement przeznaczony dla osób cierpiących na choroby stawów, o którym mogłeś już słyszeć, bo jest dość mocno reklamowany. Opakowanie preparatu zawiera 90 kapsułek i wystarcza na miesiąc kuracji, trzeba je bowiem przyjmować trzy razy dziennie

Według zaleceń producenta, Artresan przeznaczony jest dla osób:

 • po 40. roku życia, kiedy organizm zaczyna produkować mniejsze ilości substancji budulcowych, odpowiedzialnych za prawidłową pracę stawów i kiedy zaczynają ścierać się chrząstki stawowe;
 • mających kłopoty ze sztywnieniem stawów, które uniemożliwiają im poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności;
 • uprawiając sporty i aktywnych fizycznie;
 • narażonych na niekorzystne dla stawów warunki pracy.

Artresan ma za zadanie ochronę stawów i dostarczenie im niezbędnych do prawidłowej pracy składników odżywczych.

Artresan – skład, ulotka

W składzie preparatu znajdziemy glukozaminę oraz witaminę C.

 • Glukozamina jest naturalnym budulcem związków, które tworzą chrząstkę stawową. Jeśli jesteś w podeszłym wieku czy też uprawiasz intensywną aktywność fizyczną, ilość tej substancji w twoim organizmie znacząco spada. Może to spowodować mniej sprawne funkcjonowanie stawów, prowadzić do urazów i chorób zwyrodnieniowych. Glukozamina działa regeneracyjnie, przeciwzapalnie oraz wykazuje właściwości przeciwbólowe. Niestety niektórzy eksperci są zdania, że substancja ta sztucznie dostarczana do organizmu nie ma szansy zadziałać. Mimo to preparaty, które ją zawierają, takie jak Artresan, cieszą się dużym powodzeniem wśród osób, do których są skierowane.
 • Witamina C jest podstawowym składnikiem potrzebnym do produkcji kolagenu w organizmie, którego zapewnia prawidłowe funkcjonowanie chrząstek stawowych i kości. Oprócz tego ułatwia przyswajanie glukozaminy, uszczelnia naczynia krwionośne i podnosi możliwości obronne organizmu.

Skład kapsułek specjalnie nie zachwyca, ale nie można się też w nim do niczego przyczepić. Artresan jest typowym preparatem dla osób borykających się z bólem stawów. Bardzo mocno przypomina wiele innych środków dostępnych na rynku, także tych tańszych, i niczym szczególnym się wśród nich nie wyróżnia.

W jaki sposób należy przyjmować Artresan Efekt, by zadziałał skutecznie?

artresan efekt

Producent zaleca, by przyjmować kapsułki trzy razy dziennie, obficie popijając je wodą. Kuracja powinna trwać minimum miesiąc, a najlepiej rozciągnąć ją do trzech. Pierwszych efektów możemy wyczekiwać już po tygodniu stosowania. Trzymiesięczny cykl stosowania Artresanu można powtarzać co około dwa miesiące.

Ulotka ostrzega, że preparatu nie mogą stosować kobiety w ciąży oraz matki karmiące, może być również niebezpieczny dla diabetyków, ponieważ glukozamina, która jest jego głównym składnikiem, oddziałuje na poziom insuliny we krwi.

Artresan bardzo rzadko wywołuje skutki uboczne, jeśli przyjmujemy go we właściwych dawkach. U niektórych osób mogą jednak wystąpić:

 • Problemy ze strony układu pokarmowego, takie jak: wzdęcia, biegunki, zaparcia i bóle brzucha;
 • Reakcje uczuleniowe: świąd skóry, rumień czy duszności.

Artresan Optima – czym się różni?

W aptekach można również dostać Artresan Optima, który jest nowszą wersją preparatu. Zawiera o wiele więcej składników aktywnych. Również zawarto w nim glukozaminę i witaminę C, jednak oprócz tego w składzie znajdziemy niacynę, cynk, mangan oraz specjalną formułę nazwaną przez producenta MEDIflex, która jest kombinacją kilku składników znanych ze swoich pozytywnych właściwości na stawy.artresan optima

MEDIflex łączy w sobie: kolagen typu II, chondroitynę i ekstrakty roślinne: z korzenia imbiru, kłącza kurkumy i owocu dzikiej róży.

 • Niacyna, czyli witamina B3 zapobiega zwyrodnieniowym chorobom stawów.
 • Cynk poprawia ogólną sprawność i odporność organizmu, przyśpiesza regenerację i gojenie stanów zapalnych oraz łagodzi objawy osteoporozy.
 • Mangan jest niezbędnym składnikiem kości. Jego niedobór przyczynia się do szybszego rozwoju osteoporozy i wywołuje ich uszkodzenia.
 • Kolagen typu II jest odpowiedzialny za prawidłowy stan chrząstek i ścięgien, ponieważ jest podstawowym składnikiem budulcowym. Wraz z wiekiem spada ilość tej substancji warto ją suplementować.
 • Chondroityna wspiera działanie glukozaminy, która chroni stawy. Według wielu badań, połączenie tych dwóch składników przynosi lepsze efekty, niż stosowanie samej glukozaminy.
 • Imbir działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie na cały organizm.
 • Kurkuma ma silne działanie przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne.
 • Dzika róża łagodzi stany zapalne w chrząstkach oraz redukuje bóle i sztywność stawów.

Wyraźnie widać, że skład Artresanu Optima jest dużo ciekawsze niż podstawowej wersji. Jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że zadziała skuteczniej, choć mamy tu o wiele więcej składników, które potencjalnie mogą uczulać (jak imbir), trzeba więc na to uważać i uważnie obserwować swój organizm podczas trwania kuracji.

Artresan – efekty i opinie

Sporo osób stosujących Artresan zauważa szybką redukcję bólu podczas przyjmowania preparatu, zmniejszenie stanów zapalnych i opuchlizny. Nie brakuje jednak i użytkowników, które podważają działanie preparatu, bo nie zauważyli u siebie kompletnie żadnych efektów.artresan efekt

Trzeba pamiętać, że to, czy dany suplement na nas zadziała, jest sprawą bardzo indywidualną. Nigdy nie masz pewności, jak zareaguje twój organizm na dany specyfik. Poza tym preparaty takie jak Artresan najlepiej sprawdzają się w celach profilaktycznych. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że kluczem w przypadku dbania o stawy jest ich właściwe traktowanie – unikanie nadmiernych obciążeń, systematyczny ruch i odpowiednie ćwiczenia, zdrowa, bogata w witaminy i minerały dieta. Nie można o tym zapominać!

Osoby cierpiące na zaawansowany artretyzm rzadko są zadowolone z działania Artresanu, i nie ma w tym nic zaskakującego. W skrajnych przypadkach, gdy dopadną nas poważne choroby zwyrodnieniowe, pomóc mogą już tylko silne leki dostępne na receptę, rehabilitacja i zabiegi medyczne, przeprowadzane pod okiem specjalistów.

Jeśli jednak jesteśmy tego wszystkiego świadomi, możemy przetestować preparat. Oczywiście nie możesz mieć pewności, że się sprawdzi, ponieważ nawet osoby, które nie mają poważnych problemów ze stawami, nie zawsze są z niego zadowolone. Niektórzy narzekają na bóle brzucha czy zaparcia podczas kuracji, inni uważają, że efekty przychodzą bardzo powoli. Czasem w internecie można wręcz natrafić na historie osób, u których Artresan wręcz pogłębił problemy! Twierdzą, że gdy zaczęli przyjmować kapsułki, ból stał się o wiele bardziej dotkliwy, do tego stopnia, że nie mogli wstać rano z łóżka, czy poradzić sobie z codziennymi czynnościami.

Oczywiście historie tego typu mogą być przesadzone i z pewnością nie zawsze warto im ufać, jednak gdy przeczytamy kilka takich opinii, mogą one wywołać w nas niepokój. Jeśli obawiasz się, że Artresan może się u ciebie nie sprawdzić lub wręcz zaszkodzić, lepiej poszukaj preparatu, który ma pewniejsze opinie. Często jest tak, że nawet działanie środków o podobnych składach może się znacząco różnić, ze względu na jakość czy pochodzenie substancji, które wykorzystano do ich produkcji. O wiele lepszymi opiniami od Artresanu cieszy się chociażby Flexin 500. Oczywiście można czasem natrafić na negatywne głosy na jego tematu, nie zdarzyło się jednak, by komukolwiek zaszkodził.

Artresan – cena

Opakowanie Artresanu zawierające 90 kapsułek (wystarczą na miesiąc kuracji) kosztuje około 20 złotych. Cena Artresanu Optima utrzymuje się na podobnym poziomie.

SHARE
Next articleCeladrin na stawy

LEAVE A REPLY