Collaflex na stawy – opinie, cena, skład

Collaflex to dostępny bez recepty suplement skierowany do osób cierpiących na bóle stawów. Można go dostać w większości aptek, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Jest dostępny w formie kapsułek, które należy przyjmować dwa razy dziennie. Można go kupić w dwóch wersjach opakowań – zawierających 60 lub 120 tabletek.

Preparat opiera się głównie na pochodnych kolagenu. Substancja ta naturalnie występuje w naszym organizmie i stanowi główny składnik ścięgien i chrząstek oraz jeden z ważniejszych składników skóry.

Collaflex jest przeznaczony dla osób, których stawy są narażone na duże obciążenia, ponieważ prowadzą bardzo aktywny lub przeciwnie – statyczny (siedząca lub stoją praca) tryb życia. Nadaje się także dla ludzi w podeszłym wieku, u których z wiekiem ubywa w organizmie substancji odpowiedzialnych ze drowie stawów oraz osób po urazach, które walczą ze stanami zapalnymi.

Działanie kapsułek polega na dostarczeniu organizmowi składników budulcowych tkanki łącznej i chrzęstnej. Wspiera to ogólną sprawność ruchową oraz elastyczność stawów.

Warto podkreślić, że Collaflex nie zawiera składników przeciwbólowych i jeśli zależy nam na tym efekcie, zdecydowanie się nie sprawdzi. Preparat działa wyłącznie przeciwzapalnie i ochronnie, więc oczywiście ma szansę zlikwidować ból, a tylko w wyniku usprawnienia pracy stawów, co jest dość długotrwałym procesem. Jeśli zależy nam, by szybko zlikwidować nieprzyjemne objawy, oprócz Collaflexu będziemy musieli sięgnąć po preparat stricte przeciwbólowy.

Zanim zdecydujesz się za zakup Collaflex lub innego preparatu na stawy, musisz sobie uświadomić, że są one w stanie jedynie wspomóc cię w kuracji, a nie zwalczyć wszystkie zwyrodnienia. Leczenie chorych stawów, jeśli nie wynika z urazów, ale niewłaściwego trybu życia i wieku, to długotrwały, skomplikowany proces. Same suplementy nie wystarczą. Konieczna jest odpowiednia dieta, ćwiczenia, ograniczenie czynników zaostrzających objawy, a w zaawansowanych przypadkach także rehabilitacja i leczenie silnymi środkami na receptę.

Collaflex – skład, ulotka

Według producent skład preparatu opiera się na opatentowanym składniku BioCell Collagen II. Co właściwie kryje się pod tą nazwą? Jest to kombinacja kilku substancji wspierających pracę stawów, które od wielu lat są znane i stosowane w medycynie i naturalnie występują w naszym organizmie. Są to: chondroityna, kolagen oraz kwas hialuronowy.

Producent zapewnia, że wszystkie te składniki mają zhydrolizowaną, niskocząsteczkową formę, a tym samym są bardzo łatwo wchłaniane przez organizm. Opinie specjalistów na ten temat są podzielone, niemniej rzeczywiście w dużej części przypadków niskocząsteczkowa forma substancji wykazuje lepszą przyswajalność.

  • Chondroityna i glukozamina

Substancje te naturalnie występuje w chrząstkach i nadają im twardość oraz sprężystość, a tym samym zwiększają giętkość i elastyczność stawów. Jednak zdania na temat skuteczności suplementacji tymi substancjami są podzielone. Wiele badań potwierdza ich efektywność, jednak część specjalistów jest zdania, że działają one wyłącznie jak placebo, ponieważ nie istnieje realna szansa, by dotarły do naszych stawów i odbudowały istniejące zniszczenia. Trudno powiedzieć, kto rzeczywiście ma rację w tej debacie.

  • Kwas hialuronowy

Substancja silnie wiążąca wodę i jeden ze składników płynu stawowego, który warunkuje jego lepkość, a tym samym odgrywa znaczącą rolę w prawidłowym ruchu stawów. Działanie kwasy hialuronowego jest pewne tylko w przypadku dostarczanie substancji w postaci miejscowych zastrzyków. Opinie na temat ustnego przyjmowaniu kwasu są podzielone.

  • Kolagen typu II

Jest najpowszechniejszą formą występowania kolagenu w ludzkim organizmie. Odpowiada za prawidłowy stan skóry, chrząstek i ścięgien, ponieważ jest ich składnikiem budulcowym. Z wiekiem znacznie spada ilość tej substancji. Podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego, działanie ustnego przyjmowania tej substancji jest negowane przez niektórych naukowców.

Jak widać, skład preparatu opiera się na składnikach, które są naturalne i spełniają w organizmie funkcje budulcowe, jednak nie mamy pewności, czy suplementacja nimi rzeczywiście przynosi efekty. Prędzej czy później z pewnością zostaną przeprowadzone badania, które ostatecznie podważą lub potwierdzą skuteczność działanie środków z tymi substancjami, a na razie pozostaje nam przeprowadzanie testów na własnych organizmach, oczywiście najlepiej pod kontrolą lekarza.

Collaflex – jak długo stosować, skutki uboczne, przeciwwskazania

Collaflex należy stosować dwa razy dziennie po jednej tabletce. Pierwsze efekty możemy zauważyć po miesięcznej kuracji. Preparat jest suplementem diety, co oznacza, że można go przyjmować stale, jednak co około trzy miesiące należy robić miesięczne przerwy. Collaflex jest dość bezpiecznym preparatem, ponieważ wszystkie zawarte w nim substancje występują naturalnie w naszym organizmie. Niemniej u niektórych osób pojawiają się czasem działania niepożądane, tak jakie:

  • bóle brzucha, biegunki, zaparcia, wzdęcia,
  • reakcje alergiczne: duszności, świąd skóry, rumień.

Kobiety w ciąży i diabetycy przed zastosowaniem leku powinni koniecznie skonsultować się z lekarzem, ponieważ niektóre składniki preparatu mogą być dla nich szkodliwe.

Collaflex  Osteum

W sprzedaży jest również dostępny Collaflex Osteum. Czym różni się od podstawowej wersji preparatu? W swoim składzie, oprócz formuły BioCell Collagen II, zawiera witaminy: C, D3 i K2, które mają wspierać jej działanie

  • Witamina C pomaga w produkcji kolagenu w chrząstkach i kościach, a także chroni komórki naszego ciała przed stresem oksydacyjnym.
  • Witamina D3 wspomaga wchłanianie i wykorzystywanie w organizmie wapnia i fosforu oraz utrzymania ich prawidłowego poziomu. Składniki te przyczyniają się do utrzymania dobrej kondycji oraz prawidłowego funkcjonowania kości i mięśni.
  • Witamina K2 to chemiczna forma witaminy K, która bierze udział wbudowywania wapnia w tkankę kostną, a także bierze udział w metabolizmie kostnym. Wraz z witaminą D wspiera więc zdrowie naszych kości.

Collaflex Osteum ze względu na rozbudowany skład ma szansę sprawdzić się lepiej niż podstawowa wersja Collaflex. Mamy pewność, że zawarte w nim witaminy zostaną przyswojone przez nasz organizm, a ze względu na pełnione przez nie funkcje, rzeczywiście jest szansa, że środek pomoże nam w walce o zdrowsze stawy.

Preparat jest dostępny wyłącznie w opakowaniach zawierających 60 tabletek. Podobnie jak w przypadku standardowej wersji Collaflexu, należy przyjmować go dwa razy dziennie, po jednej tabletce.

Collaflex – opinie użytkowników z forum

Collaflex ma bardzo sprzeczne opinie na forach internetowych. Wiele osób twierdzi, że suplement przynosi im ukojenie. Podczas kuracji ataki bólu pojawiają się coraz rzadziej i nie utrudniają wykonywania codziennych czynności w domu czy pracy. Suplement pozwala im bez problemów wstawać z łóżka, uprawiać aktywności fizyczną, zajmować się dziećmi.

Inni natomiast są zdania, że jego zakup jest zupełnie bezwartościowy, bo nie widzieli żadnej różnicy w kondycji stawów i swojej sprawności, gdy przyjmowali Collaflex.

Preparat często polecają osoby, które prowadzą aktywny tryb życia – ćwiczą na siłowni czy uprawiają intensywne biegi. Collaflex stosują profilaktycznie, by zapewnić ochronę swoim stawom i  w tej roli suplement sprawdza się bardzo dobrze, zwłaszcza w połączeniu ze zdrową dietą.

Collaflex raczej nie wywołuje efektów ubocznych, chociaż oczywiście możemy natrafić na opinie osób, u których spowodował problemy ze strony układu pokarmowego, zwłaszcza bóle brzucha, biegunki i zaparcia. Zdarza się też, że u niektórych użytkowników pojawiają się nieprzewidziane reakcje alergiczne, choć nie jest to zbyt powszechne.

Jak widać, zdania na temat Collaflexu się podzielone. Z tego powodu trudno przewiedzieć, czy suplement sprawdzi się w twoim przypadku. Być może różnice w opiniach zależą od dodatkowych, indywidualnych czynników, które ciężko stwierdzić. Jeśli nie masz dużych problemów ze stawami i szukasz czegoś na początek, Collaflex może okazać się w porządku, zwłaszcza, że nie kosztuje zbyt dużo. Jeśli jednak próbowałeś już preparatów z podobnym składem, raczej odpuść sobie zakup. W tym wypadku warto sięgnąć po coś zdecydowanie bardziej sprawdzonego. U wielu osób, także cierpiącym na bardzo zaawansowane dolegliwości, dobrze sprawdza się na przykład Flexin 500, który jest droższy, ale ma zdecydowanie lepiej skomponowany skład.

Collaflex – cena

Collaflex jest dostępny w dwóch wersjach opakowań – zawierających 60 bądź 120 kapsułek. Za 60 tabletek zapłacimy około 30-40 złotych, natomiast za 120 powyżej 40 do nawet 70 złotych. Rozbieżności są naprawdę spore i wyraźnie widać, że o wiele bardziej opłaca się kupić większe opakowanie, które wystarczy na dwumiesięczną kurację. Collaflex Osteum dostępny jest wyłącznie w małych opakowaniach i kosztuje około 40 złotych.

LEAVE A REPLY